НОВИНИ

Відбулися річні загальні збори Фундації Українського Вільного Університету

Ректор Марія Пришляк від імені Академічного Сенату УВУ нагороджує медаллю "Pro Universitate Libera Ucrainensis" мґр-а Теодора Воляника за довголітню плідну працю на посаді голови Фундації УВУ в Нью Йорку та значний внесок, спрямований на підтримку та розвиток Українського Вільного Університету в Мюнхені.

Ректор Марія Пришляк від імені Академічного Сенату УВУ нагороджує медаллю “Pro Universitate Libera Ucrainensis” мґр-а Теодора Воляника за довголітню плідну працю на посаді голови Фундації УВУ в Нью Йорку та значний внесок, спрямований на підтримку та розвиток Українського Вільного Університету в Мюнхені.

У суботу, 25 березня 2017, в Ню Йорку відбулися річні загальні збори Фундації УВУ. Збори переобрали головою Аскольда Лозинського. Також обрано управу Фундації у такому складі: Теодор Воляник, Леонід Рудницький та Іван Буртик — заступники голови, Стефан Слуцький — секретар, Руслана Россі — фінансовий, Марія Пришляк, Марія Поліщук, Юрій Стецко, Андрій Шуль, Андрій Ластовецький — члени. Обрано Контрольну комісію — Степан Качурак (голова), Лада Кий та Мирон Свідерський (члени) та Раду трастистів, в яку ввійшли Аскольд Лозинський, Теодор Воляник, Іван Буртик, Андрій Шуль та Ярослав Оберишин. Крім того, назначено жюрі конкурсу Літературно-наукового фонду Воляників-Швабінських у складі: Марія Поліщук — голова, Ольга Воляник, Ігор Мірчук та Ігор Николюк — члени. Представником Фундації в Крайовій Раді УККА призначено Андрія Шуля. Покликано Стипендійну комісію у складі: Марія Пришляк — голова, Аскольд Лозинський, Андрій Шуль — члени від Фундації; двох інших членів Стипендійної комісії має призначити УВУ.
Зборами провадила президія у складі: Андрій Шуль (голова), Юрій Стецко (заступник) та Степан Слуцький (секретар). Збори вислухали звіти голови, першого заступника, секретаря, фінансового, голову Стипендійної комісії та Контрольної комісії.
На зборах багато дискусії присвячено потребі більшого фінансування шляхом звернень до українських фінансових інституцій, до громади, зокрема до покоління дітей колишніх, вже покійних, меценатів та членів Фундації, через прийняття нових членів та збільшення приходів від інвестицій. Наголошено на необхідності підтримки студентів Українського Вільного Університету в Мюнхені та самого університету — в 100-ліття його існування, зокрема надання університету іпотеки та іншими способами для придбання нового приміщення.
На зборах була присутня Ректор УВУ Марія Пришляк, яка привітала загальні збори, висловила подяку Фундації за багаторічну істотну фінансову підтримку, без якої Університет не зміг би функціонувати, та подала звідомлення про діяльність УВУ. Ректор УВУ вказала, що сьогодні на УВУ навчаються чи пишуть маґістерські та докторські дисертації понад 250 студентів, переважно з України. Навчання в УВУ ведеться на трьох факультетах: україністики, філософському та державних та економічних наук.
На зборах також призначено  фінансову допомогу на проведення курсів англійської мови, що проводяться Товариством Св. Софії в селі Заздрість, Тернопільської області, та Спілці Української Молоді в Україні на програму обміну виховників України і США.
Поза програмою, але під час нарад, Ректор УВУ нагородила золотою медаллю Сенату УВУ одного з основоположників, довголітнього члена та колишнього голову Фунадції УВУ Теодора Воляника за заслуги.

Top