НОВИНИ

Звіт Голови ФУВУ за період від 23 березня 2019 р. по 28 березня 2020 р.

Адміністративні і Організаційні справи:
За звітній період вдалося полагодити такі адміністративні питання:
Виготовлено пресове повідомлення про минулорічні Загальні Збори.
Осучаснено реєстрацію Фундації з Департаментом Скарбниці штату Ню Джерзі, де є заінкорпорована Фундація, та заплачено річну суму за 2019 рік.
За звітний період відбулися такі наради управиусі гібридного характеру, тобто, деякі члени приймали особисту участь, інші телефоном: 8 червня 2019 року, 14 вересня 2019 року, 7 грудня 2019 року і 29 лютого 2020 року. Тут слід поновно зауважити, що гібридні наради, мабуть, більш корисні, ніж просто наради телеконференції, бо вони більш детальні, зокрема, для тих членів управи, котрі приймають наочну участь.
Затверджено Документ Інвестиційної Політики Фундації. Встановлено відповідальність за цінні папери Фундації: Аскольд Лозинський і Руслана Россі за Акції та Юрій Стецько і Руслана Россі за Спільні Фонди та Заборгованість.
Підготовлено і схвалено англомовний переклад Статуту Фундації, який був прийнятий на Загальних Зборах 2019 року.
За звітній час в Управі Фундації не було змін. Була зміна у Контрольні Комісії. На місце Люби Садницької, яка відійшла у вічність, прийшов перший заступник Ігор Мірчук. Також голова КК Петро Палюх передав головство КК Богдану Гаргаєві, а сам залишився просто членом КК.
За звітній час у бюро працювали дві платні особиОля Воляникна повну ставку та двомовний технічний асистент особливо для компютерних справ на два дні місячноВіталіій Максимецьза відповідною винагородою.
Податкові зізнання для Фундації на добровільні підставі приготовляв Володимир Клоків.

Фінансові справи:
Проголошено список збірки на Фундацію за 2018 рік та 2019 рік. Список був опублікований як платне оголошення уСвободі”.
Проведено, як і кожного року, Писанку і Коляду з досить поважними успіхами.
Кілька років тому відновлено окреме звернення до наших фінансових інституцій, зокрема кредитових кооператив. Дуже активно, так як у минулому, нас підтримала ФККСамопоміч” Ню Йорку в розмірі 15,000 доларів у 2019р. Від інших українських фінансових інституцій у 2019 р. отримано: ФККНова” Пассайк — 2000 доларів, ФКК СУМА Йонкерс — 1500 доларів, Українська Американська ФККСамопоміч” (Чикаго) — 1000 доларів, ФундаціяСпадщина” — 1000 доларів, Українська Громадська Фундація ФКК (Рочестер)- 500 доларів, Фундація Українського Народного Дому в Пассайку — 500 доларів, СУКПровидіння” — 300 доларів, ФКК Українська Національна — 150 доларів, Українська Американська ФКК (Нюарк)- 100 доларів.
Продовжувались вклади в акції при інвестиційній фірмі Стайфел. Ці нові вклади, на жаль, приходять виключно від моєї родини, але дають відповідний зиск. Крім дивідендів, наші акції зросли. Наш вклад у спільні фонди, на жаль, поніс втрати, які, правда, не реалізовані.
Одним з більших активів Фундації є 30% інтерес в нерухомості при 122 Перша авеню в Мангеттені, Ню Йорк, після спадку українських громадських меценатів подружжя Пирських. Сьогодні загальна оренда будинку переходить 300 тисяч доларів річно, а витрати трохи більше 100 тисяч, тобто, ми щорічно одержуємо 60 тисяч доларів. Наради членів юридичної особи 122 First Ave. LLC, формального власника посілості, відбулися 30 січня 2020. Я являюся керівником цієї нерухомості, за що я є винагороджений у сумі 14,640 доларів річно.
Справа Українського Народного Дому у Н.Й., де ми маємо небагато, а саме 4 акції. Є управа, відбуваються регулярно загальні збори акціонерів, є компетентний управитель. Чистий прихід уживається для покращення стану будинку.
В останньому, як і у попередньому році, ми не отримали ні дивіденди, ні капіталу від спадку Івана Галавея. Я писав у цій справі до адвоката Троститсівбез відповіді. На сьогодні домовляюся з іншими спадкоємцями затруднити одного адвокати для судового примушення розчислення.

Відношення до інших українських структур:
Основна частина нашої діяльності скерована в бік Українського Вільного Університету, як пише наш статут. Ми збільшили наш квартальний внесок для УВУ до 30-35,000 доларів, тобто 130,000 доларів річно. Ми також інвестуємо понад 150,000 доларів для УВУ через наші фонди. Ми підтримуємо постійний контакт з Ректором УВУ. Ректор Марія Пришляк є нашим членом та членом нашої управи. В попередньому році нам довелося зокрема підтримувати пані Ректор у відносно напруженій ситуації, яка створилася на УВУ між Ректором та колишнім вже канцлером та головою Товариства Науки. Цей конфлікт закінчився відходом і канцлера, і голови Товариства Науки. В останньому році відбулися вибори ректора і деканів УВУ. Ректором залишилася Марія Пришляк. Ми, очевидно, стояли збоку.
Звіт за справу надання стипендій ФУВУ я залишаю Ректору УВУ, яка очолює Стипендійну комісію.
Єдина організація, до якої Фундація належить, це Український Конґресовий Комітет Америки. Фундація має представника у Крайовій Раді УККА, що відбуває або має відбувати наради два рази у році. Нашим представником в останньому році був я, але, правду кажучи, я не приймав участі у жодних нарадах в останньому році. До УККА ми маємо платити щорічну вкладку у розмірі 250 доларів. Це єдина установа, куди ми платимо вкладку. З прикрістю мушу ствердити, що це не колишній УККА. Сьогодні керують зовсім не вироблені особи, а також інші використовують УККА для власного прожитку. Бюро в Ню Йорку не працює відповідно. Відділи є здебільшого неактивними. Фінансовий стан зовсім безвідповідальний. Сучасний провід приймає грубо дефіцитні бюджети з легкою насмішкою, мовляв, ми маємо резерву, яку нам залишили попередники. У минулому я звертав на це увагу, беручи участь у нарадах Крайової Ради УККА. Від грудня 2018 року ми не приймаємо участі, бо вважаю, що наша участь зовсім неактуальна. Здається, ми маємо цього року заплатити за чотири роки внесок, щоби продовжувати наше членство і брати участь у Конґресі УККА восени цього року.
До нас висилають фінансові прохання деякі українські неприбуткові організації, але ми, здебільшого, припинили практику надання фінансової допомоги, оскільки миорганізація подібна до них і також потребуємо допомоги. Окрім того, деякі установи, яким ми жертвували у минулому, чомусь перестали нас згадувати у своїх звідомленнях.

Щодо репрезентації:
11 травня 2019 року на святковому бенкеті у Філядельфії з нагоди 45 років Релігійного Товариства українців католиківСвята Софіянас репрезентував Осип Рожка; 7 липня 2019 року у Елленвілі, Н.Й., на Святі Героїв нас представляв Богдан Гаргай; 31 серпня 2019 року на Здвизі СУМ і освячення української православної Каплиці Успіння Пресвятої Богородиці на Оселі СУМ в Елленвілі нас представляла Оля Воляник; 12 жовтня 2019 року на бенкеті у Філядельфії з нагоди 75 років Злученого Українського Американського Допомогового Комітету нас репрезентувала Оля Воляник; 23 лютого 2020 року я брав участь у Загальних Зборах Українського Народного Дому у Ню Йорку; а 7 березня 2020 року на бенкеті Організації Оборони Лемківщини нас репрезентувала знов Оля Воляник. Інколи у пресових звідомленнях нас забувають згадати.
З ЛітературноНаукового Фонду Воляників Швабінських виплачено майже 5,000 доларів у минулому році на премії лауреатам та кошти переведення церемонії. Це перевищило майже на 2,000 доларів суму, що принесли дивіденди в банку з цього фонду влаштованого фундаторами. Ці 2,000 доларів приходить з нашої каси. Це було узгоджено на Загальних Зборах 2018 року. Цей захід є корисний не тільки заохочувати молодих творчих письменниківпоетів і науковців, але також популяризує ФУВУ і УВУ в Україні. У вівторок 15 жовтня 2019 року в приміщенні залі наукової ради Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка відбулося урочисте надання премій Літературнонаукового конкурсу. Премії лауреатам вручали професор Київського Університету Володимир Сергійчук та я. Повідомлення про цей західперед і після ньогобуло подано до преси. Членами жюрі були Марія Поліщук, Оля Воляник, Ігор Николюк і тепер вже блаженної памяті Люба Садницька. Проголошено вже конкурс за 2019 рік.
Про це звітуватиме Марія Поліщук.

Окремі заходи:
Як і в минулому, хотів би на цьому місці підкреслити, що характер Фундації в своїй основі фінансовий та, щоби вона могла належно діяти, треба ці фінанси організувати або давати самому. Тому прошу майбутніх членів управи мати це на увазі. На мою думку, кожний член Управи та Контрольної комісії зобовязаний річно жертвувати на працю Фундації. Найбільше, очевидно, повинен жертвувати голова. Були члени Управи і КК, котрі цього не розуміли. На мою думку, ті, котрі не жертвують, не повинні бути в керівних органах. Ми є фінансова освітня фундація, і ми не сміємо мати дефіцит ані у бюджеті, ані у кінцевих звітах. На жаль, багато українських суспільногромадських організацій сьогодні цього не розуміють. Добре, що ми у цьому відношенню є, здається, більше консервативними чи відповідальними.
Влаштовано 16 листопада 2019 року спільно з Академією Святого Юра і Українським Народним Домом у Ню Йорку жалібне відзначення Голодомору під назвоюДіти Голодомору”. Головну доповідь на наше запрошення виголосив професор Київського Університету Володимир Сергійчук. Виступала молодьучні Академії Святого Юра та молодий артист Максим Лозинський. Захід відбувся надзвичайно успішно.
У наступному 2021 році відзначатимемо 100 років УВУ. Я на разі домовився з Науковим Товариством імені Шевченка відбути у їхньому приміщенні в Ню Йорку в січні 2021 відзначення цієї важливої дати. Характер імпрези для дискусії.
Зокрема дякую Олі Воляник, Руслані Росі та Стефанові Слуцькому за постійну настирливу співпрацю і допомогу.

28 березня 2020 року
Аскольд Лозинський

Top